Térségi Komplex Angol verseny Pitvaros

Pitvaros, 2013. március 26.

____________________________________________________________

2013. március 26-án ismét megrendeztük az immár hagyományos, több mint 10 éve indult versenyünket.

A megmérettetésen olyan hetedikes és nyolcadikos tanulók vettek részt Csongrád és Békés megyéből, akik max.  3 órában tanulják az angol nyelvet.

Ebben az évben is nagy volt az érdeklődés: 8 iskolából 25 tanuló (7. osztályosok versenyére 13 fő, a 8. osztályosok versenyére pedig 12 fő) érkezett, hogy összemérje angol tudását.

A versenyben résztvevő iskolák és felkészítő tanárok:

• Makó- Makói Általános Iskola- Bartók tagintézménye-  Doroginé Kiss Ildikó és Kissné Joó Judit

• JAG --  Medveyné Nagy Csilla

• Szent István Gimnázium – Baloghné Kovács Éva   és  Polcsánné  Lengyel Orsolya

• Csanádpalota – Dér István Ált. ISk .-- Ádókné Debreczeni Ilona

• Nagyszénás-  Czabán Samu Általános Iskola  --  Dobrókáné Tóth Olga

• Mezőhegyes -  József Attila  Műv. Közp--  Bihari Katalin

• Tótkomlós- Jankó János Gimnázium és Ált. Iskola - Molnár Gábor Pál

• Pitvaros- Petőfi S. Ált . Iskola  -- Hasznosi Mária és Szüllőné Cződör Mária

A zsűri tagjai:

• Mészáros István, az Oxford University Press képviselője- a zsűri elnöke

• Proházkáné Kereszturszki Éva, a tótkomlósi  Szlovák Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola angoltanára,

• Ádók Péter, anglicisztika szakos egyetemi hallgató

A versenyen - mely írásbeli és szóbeli részből állt- hallás utáni szövegértésből , nyelvtani ismeretekből és nyelvhasználatból  mérték össze tudásukat a diákok.

Íme a részletes eredmény:

7. osztály

I. hely Németh Kira Makó- MÁI Bartók tagintézménye (Felkészítő nevelő: Doroginé Kiss Ildikó)

II. hely Hatternik Adél Pitvaros-Petőfi S. Általános Iskola (Felkészítő nevelő: Szüllőné Cződör Mária )

III. hely Dobsa Dorina Makó- MÁI Bartók tagintézménye (Felkészítő nevelő:Kissné Joó Judit)

IV. Balázs Máté   Mezőhegyes- József Attila ÁMK   (Felkészítő nevelő: Bihari Katalin)

V. hely Harcsás Réka   Pitvaros-Petőfi S. Általános Iskola (Felkészítő nevelő: Szüllőné Cződör Mária )

VI. hely Kiss Noémi Nagyszénás- Czabán S. Általános Iskola ( Felkészítő nevelő: Dobrókáné Tóth Olga)

8. osztály

I. hely Plesovszki Boglárka Nagyszénás- Czabán S. Általános Iskola

( Felkészítő nevelő: Dobrókáné Tóth Olga)

II. hely Deák Zsombor   Tótkomlós-Jankó J.Gimnázium és Ált. Isk.

( Felkészítő nevelő: Molnár Gábor Pál )

III. hely Majoros Viktória   Makó- SZIGNUM  ( Felkészítő nevelő: Baloghné Kovács Éva)

IV. hely Molnár Dóra   Makó- JAG  ( Felkészítő nevelő: Medveyné Nagy Csilla )

V. hely Baka Nikolett Makó- JAG   ( Felkészítő nevelő: Medveyné Nagy Csilla )

VI. hely Kármán Ákos Tótkomlós-Jankó J.Gimnázium és Ált. Isk.

( Felkészítő nevelő: Molnár Gábor Pál )

és   Kálnay Martin - Pitvaros-Petőfi S. Általános Iskola

(Felkészítő nevelő: Hasznosi Mária )

Pitvaros, 2013.március 27.