Lila vegyész bajnokság

Gyula, 2011. május 21.

_____________________________________________________________________________

A Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény - 5.sz. Általános Iskolájában május 21-én a Lila Vegyészbajnokság kémia verseny döntőjén 4 megye (Csongrád, Békés, Jász - Nagykun - Szolnok, és Hajdu - Bihar) 30 diákja mérhette össze tudását. Ide azok a tanulók jutottak be, akik az előzetesen lebonyolított levelező fordulókon a közel 300 jelentkezőből a legjobb eredményt érték el.

Iskolánkat Horváth Luca Petra 7. osztályos tanuló képviselte. A versenyre bejutott tanulók felkészültségét mutatja, hogy az első helyezett 53 pontból 51-et kapott, és az "utolsó" is 60 % felett teljesített.

A dolgozatok javítása alatt, lehetőség nyílott a versenyzőknek olyan eszközökkel való ismerkedés, amelyekkel a mikroszkopikus valóságba kukkanthattak.

Luca a 7. osztályosok között a középmezőnyben végzett, aminek köszönhetően egy  kellemes napot tölthetett el Gyulán. A versenyen minden résztvevő ajándékcsomagban részesült, a helyezettek pedig támogatóink jóvoltából értékes jutalmakat vehettek át.

Moravszki Gábor